Program

Program obejmuje 6 spotkań. Każde zajęcia trwają 2 godz. Spotkania umawiane są i przeprowadzane indywidualnie. Rodzice otrzymują rozbudowany skrypt z informacjami nawiązującymi do danej tematyki zajęć.

  • I Tematyka Przedporodowa: po co nam szkoła rodzenia?, fizjologia ciąży, higiena i odżywianie w ciąży, schorzenia w ciąży, dolegliwości ciążowe, wysiłek fizyczny i aktywność zawodowa w ciąży, wyprawka szpitalna, plan porodu, masaż krocza, ćwiczenia fizyczne i oddechowe, nauka relaksacji.
  • II Poród : przygotowanie do porodu, czynniki zwiastujące poród, kiedy do szpitala? okresy porodu, początek porodu, „przyspieszacze” porodowe, ból porodowy, metody łagodzenia bólu porodowego, akcja porodowa od strony dziecka, fizjologia nie do końca, poród domowy, poród przez cięcie cesarskie).
  • III Połóg : charakterystyka połogu, higiena w połogu, zakażenia połogowe, zmiany ogólnoustrojowe w połogu, powrót do sprawności po porodzie, powrót płodności, wznowienie współżycia, różne stany emocjonalne, pielęgnacja rany pooperacyjnej, zachowanie i traktowanie kobiety w czasie połogu, kolejne miesiące po porodzie.
  • IV Laktacja i Karmienie piersi : czym jest laktacja?, skład mleka kobiecego, „dieta mamy karmiącej”, fizjologia laktacji i technika karmienia piersią, wskaźniki skutecznego karmienia, pozycje przy karmieniu, najadanie się dziecka i dokarmianie, smoczek-uspokajacz przy karmieniu piersią, higiena piersi mamy, wspomagacze laktacji,
  • V Opieka nad noworodkiem : adaptacja noworodka, dlaczego dziecko płacze?, pielęgnacja noworodka, kąpiel noworodka w wanience i wiaderku, technika przewijania i ubierania dziecka, pierwszy spacer, badania i procedury szpitalne, szczepienia ochronne, badania przesiewowe noworodka, pierwsza pomoc dla noworodka.
  • VI „Czwarty trymestr ciąży”. Poznawanie języka niemowląt w nurcie Rodzicielstwa Bliskości : czym jest „czwarty trymestr ciąży”?, Rodzicielstwo Bliskości, prawo pracy i formalności po porodzie, deponowanie tkanek płodu, powrót płodności po porodzie.

Wszystkie spotkania instruktażowe dotyczące nauki Modelu Creighton prowadzone są indywidualnie.
Wszelkie pytania prosimy kierować na:

Adres Email: indiligo.glen@gmail.com

Telefon: +48 518 758 752


Indiligo 2023 – Copyright © All rights reserved.