Kim jestem?


Witaj! Nazywam się Karolina Gleń.

Jestem położną, instruktorką Modelu Creighton, edukatorem do spraw laktacji, propagatorką Rodzicielstwa Bliskości i długiego karmienia piersią, szczęśliwą żoną i podwójną mamą. Niebawem również będę miała zaszczyt pracować jako Doradca Życia Rodzinnego – jestem w trakcie realizowania 2-letniego Studium Życia Rodzinnego.

Obierając kierunek studiów, zainspirowała mnie praca położnej – jej towarzyszenie u boku kobiety od momentu narodzin do późnej starości. Kilka lat później uzmysłowiłam sobie, iż rola położnej może sięgać dużo głębiej i rozpoczynać się jeszcze wcześniej – przejawiając troskę o płodność małżonków u samych jej podstaw i naturalne poczęcie dziecka.

Ukończyłam studia II stopnia na kierunku położnictwo Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pracowałam i zbierałam doświadczenie zawodowe na sali porodowej, oddziale położniczym, patologii ciąży oraz ginekologii. Aktualnie bardzo bliskie jest mi położnictwo rodzinne – towarzyszenie Rodzicom – tym przyszłym i tym obecnym, w ich rodzicielskiej drodze. Nieustannie kształcę się zawodowo, by móc pomóc jak najwięcej. Bardzo duże znaczenie w codziennej pracy mają dla mnie zasady zdrowego odżywiania i stylu życia oraz fizjoterapia uroginekologiczna i monitorowanie stanu mięśni dna miednicy, a także  kwestia fizjologii kobiecego cyklu miesiączkowego.

Moją pasją i celem jest dzielenie się wiedzą na temat płodności i funkcjonowania ludzkiego ciała w zakresie prokreacji i ginekologii,

w czym niezwykle pomaga mi zawód położnej i własne rodzicielskie – nie zawsze łatwe – doświadczenia. 

Na co dzień prowadzę praktykę spotykając się z osobami pragnącymi poznać tajniki funkcjonowania kobiecego organizmu w oparciu o wiedzę z zakresu Modelu Creighton. Wśród moich „podopiecznych” znajdują się przede wszystkim pary starające się o naturalne poczęcie dziecka leczone metodą NaProTECHNOLOGII oraz pary wykorzystujące metodę jako regulację poczęć i naturalne planowanie rodziny. Coraz liczniejszą grupę stanowią także młode dziewczęta, kobiety i narzeczeństwa, dla których nauka obserwacji cyklu staje się świetnym narzędziem rzetelnego rozpoznawania płodności przed rozpoczęciem współżycia płciowego.

Drugą odsłoną mojej praktyki są zajęcia z przyszłymi rodzicami w ramach „Szkoły-nie tylko-Rodzenia” oraz patronażowe wizyty poporodowe i porady dotyczące techniki karmienia piersią. Staram się maksymalnie wspierać Młodych Rodziców w odnalezieniu się w nie zawsze łatwej rzeczywistości poporodowej. 

Zdobytą wiedzę staram się wzbogacać codzienną praktyką – jako szczęśliwa żona i mama 🙂

Zobacz mój punkt widzenia na płodność – zapraszam do kontaktu!

Wszystkie spotkania instruktażowe dotyczące nauki Modelu Creighton prowadzone są indywidualnie.
Wszelkie pytania prosimy kierować na:

Adres Email: indiligo.glen@gmail.com
Telefon: +48 518 758 752

Indiligo 2021 – Copyright © All rights reserved.