Metody leczenia niepłodności według NaProTechnologii

Przyczyn niepłodności jest wiele. Leczenie metodą NaProTechnologii bazuje przede wszystkim na dogłębnym poznaniu problemu (dokładna diagnostyka w oparciu o kartę obserwacji Modelu Creighton) i wyleczeniu problemów zdrowotnych, stanowiących przeszkodę w naturalnym poczęciu dziecka.

W ujęciu ogólnym, metody leczenia można podzielić na farmakologiczne i zabiegowe.

Leczenie farmakologiczne obejmuje stosowanie leków dopasowanych przez lekarza do danej sytuacji zdrowotnej. Leczenie zabiegowe wykorzystywane jest jedynie w sytuacji wyraźnej potrzeby, na zlecenie lekarza. Może obejmować zarówno zabiegi krótkie, nie wymagające długiej hospitalizacji, jak zabiegi operacyjne, wiążące się z dłuższym czasem pobytu w szpitalnych progach. Najczęstszymi zabiegami wykorzystywanymi w procesie leczenia są m.in. badanie drożności jajowodów (HSG), endoskopowe badanie jamy macicy (histeroskopia), laparoskopia, laparotomia i inne.

Należy raz jeszcze podkreślić, iż wszelkie postępowanie lecznicze: diagnostyczne, farmakologiczne i zabiegowe, czynione jest pod okiem lekarza Naprotechnologa i dostosowywane jest do indywidualnych potrzeb kobiety, mężczyzny i całego małżeństwa.

Wszystkie spotkania instruktażowe dotyczące nauki Modelu Creighton prowadzone są indywidualnie.
Wszelkie pytania prosimy kierować na:

Adres Email: indiligo.glen@gmail.com
Telefon: +48 518 758 752

Indiligo 2021 – Copyright © All rights reserved.